Home Bota Koronavirusi shtyn samitin e BE ku do të diskutoheshin sanksionet kundër Turqisë

Koronavirusi shtyn samitin e BE ku do të diskutoheshin sanksionet kundër Turqisë

Takimi i nivelit të lartë të BE-së i planifikuar për të enjten dhe të premten, është shtyrë si pasojë e koronavirusit.

Sipas mediave të huaja, nj zyrtar në Komisionin Europian ka rezultuar pozitiv me covid, ndërsa Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel, është në karantinë.

Samiti pritej të diskutonte sanksionet evropiane kundër Turqisë dhe Bjellorusisë.

Greqia dëshiron të hartojë një listë sanksionesh kundër Turqisë, pas konflikteve për Mesdheun. Tani gjithçka shtyhet për 1-2 tetor.

Loading...