Home Bota VIDEO/ Lot dhe ngashërima nga guvernatori i Bejrutit: Të qëndrojmë të fortë,...

VIDEO/ Lot dhe ngashërima nga guvernatori i Bejrutit: Të qëndrojmë të fortë, por kjo është shumë…

Guvernatori i kryeqytetit libanez të Bejrutit, Marwan Abboud, u shfaq në lot ndërsa iu drejtua gazetarëve disa orë pasi shpërthimit masiv që goditi qytetin këtë mbrëmje, 4 gusht.

Zyrtari libanez, i rrethuar nga anëtarët e ushtrisë, tha se erdhi në kërkim të 10 zjarrfikësve që u zhdukën në detyrë dhe se nuk kishte asnjë informacion rreth tyre.

Shpërthimi “është i ngjashëm me atë që ndodhi në Japoni, në Hiroshima dhe Nagasaki”, tha Abboud, duke shtuar se ai kurrë nuk kishte parë një shpërthim të një madhësie të tillë.

“Unë kurrë nuk kam parë një shkatërrim kaq të madh. Kjo është një fatkeqësi kombëtare, kjo është një fatkeqësi për Libanin . ”

“Ne duhet të qëndrojmë të fortë, duhet të qëndrojmë të guximshëm … por kjo është shumë …”, tha Abboud duke mos i përmbajtur lotët.

Kur u pyetën për informacionin në lidhje me shpërthimin, ai tha se në mendjen e tij nuk kishte asgjë tjetër përveç “katastrofë”.

VIDEO bonus:
Loading...