Home Bota ZVICËR – Mbi 20 000 raste dhe 600 viktima nga COVID-19

ZVICËR – Mbi 20 000 raste dhe 600 viktima nga COVID-19

Zvicra është një nga vendet më të prekura nga koronavirusi, me mbi 20 000 raste dhe më shumë se 600 viktima.

Sipas statistikave, deri tani 20 773 persona kanë rezultuar pozitivë dhe 684 të tjerë kanë humbur jetën.

Më 4 prill, kreu zviceran i sëmundjeve infektive, Daniel Koch tregoi se kulmi i shpërthimit nuk ishte arritur ende dhe ishte shumë herët për të lehtësuar kufizimet.

VIDEO bonus:
Loading...