Home Bota Koronavirusi, Donald Trump shpall gjendjen e emergjencës kombëtare pas u tall me...

Koronavirusi, Donald Trump shpall gjendjen e emergjencës kombëtare pas u tall me virusin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka shpallur “emergjencën kombëtare” për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Trump theksoi se kjo gjë i “jep akses te 50 miliardë dollarë shteteve dhe territoreve në luftën e përbashkët kundër kësaj sëmundjeje”.

Presidenti amerikan u kërkoi të gjitha shteteve amerikane që të ngrenë menjëherë qendrat e emergjencës.

VIDEO bonus:
Loading...