Home Bota Humb jetën diplomati britanik nga koronavirusi, ishte vetëm 37 vjeç

Humb jetën diplomati britanik nga koronavirusi, ishte vetëm 37 vjeç

Pasi u prek nga koronavirusi, zëvendës Ambasadori britanik në Hungari, Steven Dick, 37 vjeç, ka humbur jetën.
Dick u bë Zëvendës Shefi i Misionit në Ambasadën Britanike Hungari në Dhjetor 2019.
Në një deklaratë, prindërit e tij Steven dhe Carol Dick thanë: Steven ishte një djalë dhe nip shumë i dashur. Ai ishte i sjellshëm, gazmor dhe bujar.

VIDEO bonus:
Loading...