Home Lajmet kryesore Shembet lokali i Mihal Kokëdhimës, zhurma “dëgjohet” deri në Spanjë! (Foto+Video)

Shembet lokali i Mihal Kokëdhimës, zhurma “dëgjohet” deri në Spanjë! (Foto+Video)

Këtë të hënë, autoritet shembën restorantin e Mihal Kokëdhimës, biznesmeni i cili u bë i njohur pas publikimit të videos së incidentit me turistët spanjollë. Biznesi në Porto Palermo u shemb mëngjesin e sotëm nga IKMT në bashkëpunim me IMT Vlorë, e mbështetur dhe nga Policia e Shtetit. Jehona, megjithatë, arriti deri në Spanjë…

Mediat spanjolle, përfshirë dhe ato më prestigjiozet kanë raportuar lidhur me shembjen e restorantit të Mihalit, i cili ndodhen nën masën e arrestit me burg.

“Shqipëria shkatërron restorantin e njeriut që sulmoi dhe përndoqi një familje turistësh spanjollë”, është titulli i një prej mediave më të ndjekura dhe më prestigjioze në Spanjë, ku raportohet për shembjen e restorantit të Kokëdhimës. “Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka vendosur të prishë bar-restorantin ‘Panorama’ në Porto-Palermo, i ekspozuar publikisht pas një skandali të pronarit me disa turistë spanjollë dhe dy shoqëruesit e tyre shqiptarë. Objekti rreth 2 mijë metër katror, i ndërtuar në një nga zonat më të bukura bregdetare të Shqipërisë, rezulton pa leje, ndërkohë që shfrytëzonte kundrejt pagesës edhe pjesën e plazhit”, shkruhej në njoftimin e IKMT-së, që lajmëronte shembjen e biznesit të Mihalit.
VIDEO bonus:
Loading...