Home Bota Anijet luftarake ruse futen në Mesdhe, zbardhet misioni i Flotës së Veriut

Anijet luftarake ruse futen në Mesdhe, zbardhet misioni i Flotës së Veriut

Një grup anijesh ushtarake të Flotës së Veriut kanë kaluar Ngushticën e Gjibraltarit dhe kanë marrë rrugën drejt Mesdheut.

Sipas agjencisë ruse të lajmeve TASS, e cila citon zyrën e shtypit të “Flotës së Mesdheut” thuhet se anijet do të angazhohen në stërvitje ushtarake.

“Këto anije do të angazhohen në stërvitje”- thanë burimet për agjencinë e lajmeve ruse.

Grupin e anijeve ruse e udhëheq kryqëzori raketahedhës “Maresciallo Ustinov”.

VIDEO bonus:
Loading...