Home Ballkani Rajoni Provokon Daçiç, shkruan në 100 dollarë: Kosova është Serbi (FOTO)

Provokon Daçiç, shkruan në 100 dollarë: Kosova është Serbi (FOTO)

Në Serbi kanë nisur një aksion në rrjetet sociale “për kthimin e Kosovës e Metohisë në Serbi nëpërmjet rrugës paqësore”.

Ky aksion po zhvillohet në një mënyrë pak të çuditshme dhe ata që po marrin pjesë në të po shkruajnë “Kosova është Serbi” në kartëmonedhat prej 100 eurosh, dollarësh e valuta tjera.

Ministri i Jashtëm i Serbisë, në këto fotografi shihet se në valutën 100 dollarëshe, e ka shkruar “Kosova është Serbi”.

Bonus video:
Loading...