Home Aktualitet LIVE:”Rama ik!” Protesta e shtate e opozitës 2 qershor 2019 (VIDEO)

LIVE:”Rama ik!” Protesta e shtate e opozitës 2 qershor 2019 (VIDEO)

Ditën e sotme në orën 19:00 opozita e bashkuar me në krye PD dhe LSI pritet të organizojë protestën e 7 kombëtare. Edhe pse moti nuk duket shumë bujar me opozitë, nga rrethet prej orëve të pasdites janë nisur protestuesit e parë drejt kryeqytetit.

Ende nuk është bërë i ditur skenari i protestës, por duhet theksuar se thirrjet e kreut të opozitës Lulzim Basha për largimin e Ramës sa nuk është vonë kanë qenë të shpeshta. Risjellim në vëmendje se protesta e fundit e opozitës mbajtur në 25 maj 2019, u zhvillua e qetë dhe pa akte dhu*ne.

Bonus video:
Loading...