Home Bota VIDEO: 32 vjeçari hedh qumësht mbi liderin britanik

VIDEO: 32 vjeçari hedh qumësht mbi liderin britanik

Lideri i partisë opozitare Nigel Farage, i cili mbështet largimin e Anglisë nga BE-ja është goditur me një milkshake në një marshim në rrugën e Newcastle.

Policia vendase arre*stoi pas ngjarjes 32-vjeçarin që god*iti politikanin.

Nigel Farage edhe pse i bërë pis nga pija e milkshake vazhdoi marshimin dhe dha një intervistë për BBC në të cilën analizoi se pse Brexit është e vetmja zgjidhje për Anglinë.

Milkshake që 32 vjeçari i thodhi politikanit britanik përbëhej nga banane e karamel dhe kushtonte 5 paund. (TemA)

Bonus video:
Loading...