Home Diaspora Diaspora në zi, ndahet nga jeta në moshë të re sportisti shqiptar...

Diaspora në zi, ndahet nga jeta në moshë të re sportisti shqiptar në Amerikë

Diaspora shqiptare në Amerikë është në zi dhe pikëllim pas lajmit për ndarja nga jeta e aktivistit dhe sportistit të njohur, Behxhet Gërguri. Ai ka jetuar në shtetin amerikan Utah, kurse me prejardhje ka qenë nga fshati Studime e Epërme-Vushtri, transmeton Gazeta Lajm.

“Lajmi i hidhur për ikjen e hershme nga kjo botë na ka tronditur. Mbetëm pa mikun, sportistin, shokun tonë të çmuar Behxhet Gërgurin. E lusim të madhin Zot që ta shpërblejë me Xhenet, kurse familjes dhe farefisit të na lehtësojë dhimbjen”, ka shkruar një mik i tij, duke shprehur dhimbjen për shokun e tij, Behxhet Gërguri.

Bonus video:
Loading...