Home Ballkani Rasti “Kacifas” dhe shqiptarët e kthyer në Kakavijë… A po fillon operacioni...

Rasti “Kacifas” dhe shqiptarët e kthyer në Kakavijë… A po fillon operacioni “fshesa”?

250 shqiptare jane kthyer nga policia greke pese ditet e fundit ne Kakavije

Fax Web njofton se shqiptaret e kthyer jane shprehur se refuzimi mund te kete lidhje me rastin e ndodhur ne Bularat, ku gjate nje shkembimi zjarri me forcat Renea ka mbetur i vrare 35 vjecari minoritar Kostandinos Kacifas.

Raportohet se shumica prej shqiptareve te kthyer nuk kane pasur nje garanci nga vendi prites