Home Lifestyle Historia tronditëse e 12-vjeçarit nga Kukësi, që shkon dhe ruan dhentë në...

Historia tronditëse e 12-vjeçarit nga Kukësi, që shkon dhe ruan dhentë në Kosovë për 100 euro, që të mbajë familjen

“Djaloshi ne fotografi eshte vetem 12 vjeçar dhe gjendet i vetem ne bjeshket me te thella ne fshatin Restelice duke u kujdes per nje tufe dele.

Djaloshi me origjine nga fshati Borje/Kukes, ben nje pune ketej kufirit i vetem dhe per vetem 100€ ne muaj, per t’u kujdesur per familjen e tij.

Realiteti i festimit: “Dita Boterore e te Rinjeve” Shqiperi 2018”.

Kështu shkruan fotografi kosovar Blerim Bytyçi, që ka postuar foton e mësipërme.(TemA)