Ballina Balkan Çmendet moti në Shkup, reshje të rrëmbyeshme, erë e fortë, breshër…(VIDEO+FOTO)

Çmendet moti në Shkup, reshje të rrëmbyeshme, erë e fortë, breshër…(VIDEO+FOTO)

Moti i keq ka përfshirë rajonin e Shkup. Reshje të shiut që më pas kaluan në breshër kanë vijuar gjatë orëve të para të paradites, të ndjekura me erë të fortë dhe bubullima.

Nga Enti Hidrometeorolgjik kanë theksuar se era e fortë ka mbërritur me shpejtësi deri në 80 km/h.

Moti i keq ka nisur të lëviz nga perëndimi drejt lindjes dhe në pjesën veriore të vendit. Gjatë pasdites gati pjesa më e madhe e vendit do të përfshihet nga reshjet e shiut.