Ballina Showbiz Yjet nderojnë Elton John me pjesëmarrje në koncertin madhështor (VIDEO)

Yjet nderojnë Elton John me pjesëmarrje në koncertin madhështor (VIDEO)

Një koncert madhështor realizuar nga muzikanti Sir Elton John,  pritet të ketë plot befasi me performime të hiteve nga më të ndryshmet të karrierës së tij.

Alessia Cara, Miley Cyrus, Lady Gaga, Miranda Lambert, John Legend, , Kesha, Little Big Town, Chris Martin, Shawn Mendes, Maren Morris, Ed Sheeran, Sam Smith dhe SZA, do të jenë disa nga yjet e tokës së famës të cilët do e nderojnë kompozitorin Elton John, me pjesëmarrjen e tyre në koncertin e tij ”I’m Still Standing”, njofton Klan Kosova.

Këtë e kanë bërë të ditur punonjës nga transemtuesi britanik televiziv, CBS përmes llogarisë zyrtare në Twitter, ndërsa është theksuar se premiera e koncertit do të mbahet saktësisht më 10 prill.

Koncerti përmban shfaqje të veçanta nga John Batiste, Neil Patrick Harris, Christopher Jackson, Anna Kendrick, Gayle King, Lucy Liu, Valerie Simpson dhe Hailee Steinfeld.