Ballina Bota Parashikimi i frikshëm: SHBA-ja mund të goditet nga një “ciklon bombë”

Parashikimi i frikshëm: SHBA-ja mund të goditet nga një “ciklon bombë”

SHPËRNDAJE

Bregdeti lindor i Amerikës mund të goditet nga një stuhi e frikshme e quajtur “ciklon bombë”.
Shtetet Lindore kanë kaluar tashmë temperaturat normale të ngrirjes dhe kanë thyer rekordin e borës në javët e fundit.

Tani ata mund të përballen me një tjetër ngjarje të jashtëzakonshme të motit, një kombinim të presionit të ulët dhe erërave të larta paralajmërojnë ekspertët e motit.

“Përveç akumulimeve të dëborës dhe akullit, erërat e forta mund të rrëzojnë pemë dhe ndërprerje të rrymës elektrike”, tha Shërbimi Kombëtar i Motit, duke shtuar se përmbytja ishte gjithashtu një mundësi.

Duke dëshmuar për shkallën potencialisht të madhe të stuhisë, Shërbimi Kombëtar i Motit parashikoi se kushtet më të këqija do të përfshinin një zonë që shtrihej nga Karolina në Maine – një distancë prej qindra miljesh.

Loading...