Home Sports Uefa Europa League-Përleshje mes tifozëve të Partizanit dhe Botev Plovdiv (VIDEO)

Uefa Europa League-Përleshje mes tifozëve të Partizanit dhe Botev Plovdiv (VIDEO)

Nuk ka kaluar pa incidente ndeshja mes Partizanit dhe Botev Plovdiv e vlefshmë për Ligën e Europës.

Tifozeritë e të dy skuadrave janë përplasur jashtë ambienteve të stadiumit “Selman Stërmasi” në Tiranë.

Për të qetësuar situatën është dashur ndërhyrja e forcave të policisë.

Fyerjet mes palëve kanë vijuar me hedhje objektesh të ndryshme nga të dy palët./oranews