Ballina Aktualitet Kandidatja që mori vetëm dy vota (FOTO)

Kandidatja që mori vetëm dy vota (FOTO)

SHPËRNDAJE

Partia Demokratike e Unitetit ishte njëra ndër subjektet garuese në zgjedhjet e 11 qershorit.

Në listën e kësaj partie vetëm dy kandidatë kanë marrë vota në numër tre shifror. Të tjerët as nuk i janë afruar numrit 100.

Kandidatja Shpresona Morina ka marrë vetëm 2 vota. Ajo është kandidatja më pak e votuar në të gjithë listat e të gjitha partive politike në të gjithë Kosovën.

Ndryshe, në këto zgjedhje fitues doli koalicioni PAN me 33.74%, pas tij VV me 27.49% dhe LDK me 25.53%./21media