Ballina Aktualitet DIGJET MALI NË DOLLOGOZHDË TË STRUGËS (VIDEO)

DIGJET MALI NË DOLLOGOZHDË TË STRUGËS (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Mali në fshatin Dollogozhdë të Strugës ka marrë flakë. Nga fotot dhe video inçizimet amatore që i dërgoi një shikues në adresë të TV SHENJA-s, në të cilat shihet tym i dendur, dëshmojnë për gjendjen momentale atje.

Sipas tij deri në këto momente ende nuk ka arritur ndonjë ekip i zjarrfikësve për ta shuar zjarrin.

Gjithashtu ende është e paqartë nëse flakët janë shkaktuar nga temperaturat e larta, ose bëhet fjalë për ndonjë zjarrvënie të qëllimshme. /SHENJA/
Merr flakë mali në Dollogozhdë të Strugës by tvshenjaofficial