Ballina Aktualitet Dhjetë më të votuarit në Kosovë, Vetëvendosje i prin listës me pesë...

Dhjetë më të votuarit në Kosovë, Vetëvendosje i prin listës me pesë deputetë

SHPËRNDAJE

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i prin listës prej deputetëve më të votuar në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit.

Ai ka lënë prapa Kadri Veselin e PDK-së, Avdullah Hotin e LDK-së dhe Ramush Haradinajn e AAK-së, me 143 mijë e 642 vota./portalb.mk

Këta janë dhjetë deputetët më të votuar më 11 qershor:

1.Albin Kurti me 143 mijë e 642 vota.

2.Kadri Veseli me 129 mijë e 818 vota.

3.Avdullah Hoti me 115 mijë e 658 vota.

4.Ramush Haradinaj me 101 mijë e 994 vota.

5.Shpend Ahmeti me 76 mijë e 20 vota.

6.Vjosa Osmani me 64 mijë e 131 vota.

7.Dardan Molliqaj me 49 mijë e 33 vota.

8.Visar Ymeri me 40 mijë e 981 vota.

9.Dardan Sejdiu 39 mijë e 221 vota.

10.Behgjet Pacolli me 35 mijë e 775 vota.

Loading...