Ballina Planet Video/ Rusët presion botës, prodhojnë super-tankun

Video/ Rusët presion botës, prodhojnë super-tankun

Ndërkohë që bota është futur në një situatë kaotike dhe është në prag të Luftës së III Botërore, Rusia mesa duket ka filluar presionin ndaj SHBA-ve dhe aleatëve të saj.

Inteligjenca britanike ka arritur të zbulojë se Rusia ka prodhuar një super tank, i cili është shkatërrues përballë çfarëdolloj armatimi që mund të disponojnë forcat e NATO-s me në krye SHBA-të.

Sipas tyre, tanku kryesor luftarak i Britanisë mund të mposhtet nga tanku i ri i Kremlinit, shkruan “MailOnline”.

Zyrtarët besojnë se tanku rus është revolucionar, si dhe e fajësojë qeverinë britanike se ka dështuar të ofrojë përgjigje të duhur.

Sipas “The Sunday Telegraph”, dokumenti i brendshëm ushtarak thotë: “Pa hiperbolë, Armata [tanku rus] paraqet hapin ndryshues më revolucionar në dizajnimin e tankut në këtë gjysmë shekull”.