Ballina Chronicle Shokuese! 2 vjeçarja mbytet në vaskë. Ja ç’po bënte e ëma saj

Shokuese! 2 vjeçarja mbytet në vaskë. Ja ç’po bënte e ëma saj

Një mama e re shkaktoi vdekjen e vogëlushes së saj pasi e la të lahej vetë në vaskë. Gjatë kohës që e ishte duke e larë 2-vjeçaren, ajo kishte pirë një shihe verë dhe më pas kishte dalë në rrugë duke pyetur kalimtarët nëse e kishin parë të bijën.

Jasmine Gregory, 24 vjeç, kishte patur atë ditë një vizitë nga punonjëse sociale e cila e kishte paralajmëruar të mos i linte fëmijët të laheshin vetëm.

Trupi i pajetë i vogëlushes u gjet duke notuar në sipërfaqen e ujit të vaskës.

Mamaja e pakujdesshme u akuzua për vrasje të paqëllimshme dhe neglizhencë ndaj fëmijëve, megjithëse në gjykatë ajo i mohoi akuzat.