Ballina Bota Putin uron Trump: Dialogu Moskë-Uashington, t’i shërbejë të dy vendeve

Putin uron Trump: Dialogu Moskë-Uashington, t’i shërbejë të dy vendeve

Presidenti rus Vladimir Putin është i pari lider botëror që ka uruar për fitoren Donald Trump.

Në një telegram dërguar të presidentit të sapozgjedhur, Putin shprehet se dialogu mes Moskës dhe Uashingtoni do ti shërbejë interesave të të dy vendeve, dhe shperson të punojnë së bashku në çështjet ndërkombëtare.