Ballina Aktualitet LR-PDSH zyrtarizon listën e kandidatëve për deputetë (Lista)

LR-PDSH zyrtarizon listën e kandidatëve për deputetë (Lista)

LR-PDSH në kuvendin qendror para pak çasteve ka miratuar unanimisht listat e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 11 dhjetorit.

Sipas asaj që janë dakorduar nga kjo parti, duke pasur parasysh edhe marrëveshjet me Unitetin dhe RDK e Vesel Memedit, agjencia e lajmeve INA mëson se kështu do të jetë përbërja e listave:

 

Njësia 1 –

1.Zulfi Adili (Uniteti)

2.Arben Taravari (LR-PDSH)

 

Njësia 2 –

  1. LR-PDSH
  2. Uniteti

(Mbeten të hapura opsionet)

 

Njësia 3 –

 

Njësia 5

1.Syrja Rushiti

2.Remzi Memedi

 

Njësia 6

1.Ziadin Sela

2.Vesel Memedi

3.Arta Toçi

4.Agon Ferati

5. e hapur

6. Afërdita Hamza

7. e hapur 

8.Ibrahim Kolari