Ballina Bota FOTOT/ Zbulohet arsenali i “frikshëm” i ISIS në Mosul

FOTOT/ Zbulohet arsenali i “frikshëm” i ISIS në Mosul

Ushtria irakiane ka hyrë në Mosul dhe po përpiqet të marrë kontrollin e gjithë qytetit.

Rënia e Mosulit do të thotë që ISIS nuk ka më asnjë fuqi në Irak.

Por gjatë kontrolleve në territoret e sapoçliruara, ushtria irakene ka zbuluar diçka të çuditshme.

ISIS përdorte lodra prej druri si propagandë për fuqinë e tyre ushtarake.

Në fotot ë mëposhtme shihen në fakt makinat prej druri të ISIS, të ngjashme me Hamerat amerikanë.

d1-48 d2-48 d3-49 d4-44 isis-1 isis-3-640x360