Ballina Chronicle E mitura përdhunohet nga fqinji 59-vjeçar

E mitura përdhunohet nga fqinji 59-vjeçar

Një minorene nga “Sveti Nikole” në Maqedoni është përdhunuar nga fqinji, i cili e ka mashtruar dhe më pas ka kryer marrëdhënie me forcë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në muajin tetor, por vetëm dje është bërë denoncimi nga prindërit, raportojnë mediat lokale.

Ndërkohë që vajza ka qenë duke qëndruar në oborrin e shtëpisë, pranë saj ka kaluar 59 vjeçari me iniciale P.M banues në të njëjtin fshat i cili e ka thirrur për t’i dhënë llambën e baterisë dhe radion për të luajtur, raportojnë sot mediat lokale.

59-vjeçari ishte fqinj me familjen e së miturës dhe kështu, vajza ka shkuar në shtëpinë e tij.
Menjëherë M.P. ka nisur që të kryejë veprime përdhunimi. Ajo më pas u ka treguar prindvrve, të cilët kanë bërë kallëzimin në Polici.

Mësohet se 59-vjecari është arrestuar./LajmiFundit/