Ballina Kuriozitete Brenda shtëpisë prej floriri të Donald Trump (FOTO)

Brenda shtëpisë prej floriri të Donald Trump (FOTO)

Ai është i njohur prej vitesh si biznesmen dhe multi-miliarder, ndërsa tashmë u zgjodh Presidenti më i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Donald Trump që në janar të vitit të ardhshëm do të zhvendoset në Shtëpinë e Bardhë, por nuk e ka aq të lehtë t’i jap lamtumirën shtëpisë së tij në Nju Jork.

Kulmi i kullës së tij në Fifth Avenue ka një pamje të jashtëzakonshme nga Central Park dhe një dekor të gjithin në flori dhe diamante. Sigurisht që pamja nuk është për shijen e të gjithëve, por paratë e investuara në të nuk do t’i refuzonte askush!

Pamjet brenda shtëpisë së tij janë vërtetë verbuese, dysheme mermeri, tavane të pikturuar me mitet klasike greke dhe shumë objekte tërësisht unike të prodhuara enkas për fëmijët e tij.

gallery-1462816039-donald-trump-1 7e1f56e20f43cba5d66b7d4f1f491b64 9de1d1e6e81fb5647ed643c133093b67 1462832479-melania-trump-glass c627387a344a6c76c716bda6635c981d edd3400c3080075fe83adb5df0f12c52 gallery-1462813673-donald-trump-index gallery-1462813673-donald-trump-index-1 gallery-1462815532-gettyimages-465121153 gallery-1462815632-gettyimages-481616744 gallery-1462816039-donald-trump-1 gallery-1462833072-donald-trump-melania-trump shtepipatrump