Ballina Aktualitet BDI akoma pa kryetar dege dhe strukturë partiake në Kumanovë

BDI akoma pa kryetar dege dhe strukturë partiake në Kumanovë

Pas vdekjes së komandant Shqiponjës, Bashkimi Demokratik për Integrim akoma nuk ka zgjedhur kryetarin e degës në këtë komunë, njofton agjencia e lajmeve INA.
Në prag të zgjedhjeve parlamentare të 11 dhjetorit partia shqiptare në pushtet është akoma pa strukturë organizative partiake. Ajo tani funskionon përmes disa klaneve partiake.
Ky subjekt politik për dallim nga periudhat e më parshme tani funksionon vetëm me një shtab partiak, edhe atë një skaj të qytetit.( INA)