Ballina Aktualitet Adelina Marku: Ali Ahmeti mos fol si Enver Hoxha!

Adelina Marku: Ali Ahmeti mos fol si Enver Hoxha!

Profesoresha universitare, Adelina Marku i ka reaguar liderit të BDI-së, Ali Ahmeti duke e lutur që të mos flas njëjtë si Enver Hoxha.

“I lutem publikisht Z. Ali Ahmeti qe ne pluralizem demokratik te mos flase me oratorine e origjines se vet politike, pra, te lutem Z. Ahmeti mos fol si Enver Hoxha, ky shfarroses i matrices e avangardes shqiptare per mbi 50 vjet! E para : krizen politike ne Maqedoni nuk e krijuan forcat egoiste dhe regresiste prandaj beju vetemohues e vetekorrigjues/ prano FAJIN!, E dyta, askush, askush , askush nuk ka interes qe ky shtet te rrenohet, perkundrazi …eshte pikerisht bota e civilizuar e e hapur qe e do kete shtet e kete rini ne garre me shtetet demokratike! Urgjentisht korrigjo narrativen elektorale Z. Ahmeti , sepse s’ka pjelle shqiptare qe iu beson gjerave qe permende sot! Mos genje nenen shqiptare qe kishe ne publik! Mos tradheto veten me komplotin qe po e gjemon! Je demotivuesi patetik e kronik i rinise!”, shkroi Adelina Marku në llogarinë e saj në Facebook.