Ballina Aktualitet Zekolli: Qeverisjes kriminele VMRO-BDI po i vjen fundi (Foto)

Zekolli: Qeverisjes kriminele VMRO-BDI po i vjen fundi (Foto)

Ka ardhur koha që disa prej personave udhëheqës efektivë të VMRO-DPMNE-së, LSDM-së, BDI-së dhe PDSH-së, të ju merret imuniteti, të paditen për krim, të përfundojnë pas grilave dhe të ju konfiskohet pasuria, ka thënë në intervistën e tij për “Dojçe Welle” maqedonisht, ish ambasadori Arsim Zekolli.

“Qeverisja e VMRO-DPMNE-së dhe BDI-së është demaskuar deri në palcë si një ndërmarrje kriminele të cilës gradualisht po i vjen fundi dhe duhet të rrumbullakësohet me sanksione konkrete për udhëheqësit e tyre”, ka thënë për DW, Arsim Zekolli.

arsim_zekolli1_2320041701