Ballina Kryesore Zaev u del në mejdan Ahmetit dhe Thaçit

Zaev u del në mejdan Ahmetit dhe Thaçit

SHPËRNDAJE

Pas VMRO-së edhe LSDM ka vendosur që të bëj publike bartësit e listave për deputet në gjashtë njësitë zgjedhore të vendit.

Në njësinë e parë zgjedhore do të drejtojë Stevo Pendarovski derisa në të dytën ish ambasadori Nikolla Dimitrov, në njësinë e tretë zgjedhore do drejtojë ministri i brendëshëm Oliver Spasovski ndërkohë që në të katërtën Hari Lokvenec.

Radmila Sheqerinska do drejtojë njësinë e pestë derisa vet Zoran Zaev nga Strumica do të garojë për deputet si bartës liste në njësinë e gjashtë zgjedhore.