Ballina Aktualitet Zaev paralajmëroi qytetin e studentit në Shkup

Zaev paralajmëroi qytetin e studentit në Shkup

SHPËRNDAJE

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, sot u takua me qindra të rinj para bibliotekës së qytetit “Vëllezërit Miladinovci” në Shkup, ndërsa në takim theksoi se kanë folur për të ardhmen, për studentët si gjenerata e të ardhshmes, absolventët, qytetarët, transmeton TetovaSot.

“Sot e paraqitem masën për qytetin e studentit në Shkup me zgjidhje moderne arkitektonike për shtëpitë e studentëve, me palestër, kino, biblioteka, restorante dhe e gjithë ajo që është në interesin e studentëve tanë, vendosjen e internetit falas në shtëpitë studentore, por edhe njëkohësisht kartelë studentore për shfrytëzimin e shërbimeve publike si dhe transportin nga vet studentët”, deklaroi Zaev.

Loading...