Ballina Kronika Tronditëse: Refugjatët në Gjermani nxjerrin foshnjën në shitje në eBay

Tronditëse: Refugjatët në Gjermani nxjerrin foshnjën në shitje në eBay

SHPËRNDAJE

“Shitet një foshnjë 40 ditëshe me emrin Maria, çmimi 5 mijë euro”, ka qenë ky njoftimi që ka shokuar shumë përdorues të eBay.

Pasi u sinjalizua njoftimi, brenda 30 minutash eBay e fshiu duke lajmëruar policinë gjermane.

Familja që e kishte nxjerrë në shitje jetonte në Duisburg dhe është gjetur brenda pak orësh nga policia.

Policia gjermane pasi ka kontrolluar apartamentin ka marrë në kujdestari foshnjën duke arrestuar prindërit e saj.

Njëkohësisht ka nisur një hetim i zgjeruar për trafik qeniesh njerëzore.

Nuk bëhet e ditur kombësia e refugjatëve.