Ballina Bota Sulm i koalicionit në Siri, 15 të vdekur; edhe gra e fëmijë

Sulm i koalicionit në Siri, 15 të vdekur; edhe gra e fëmijë

SHPËRNDAJE

Është të paktën 15 të vdekur, mes të cilëve dy gra dhe dy fëmijë, bilanci i një bombardimi ajror në një fshat në provincën Raka në veri-perëndim të Sirisë, që zotërohet nga Shteti islamik.

Lajmin e bën të ditur Observatori sirian për të drejtat e njeriut, duke nënvizuar që avionët që kanë kryer këto sulme, i përkasin me siguri koalicionit ndërkombëtar të drejtuar nga SHBA-të”.

Loading...