Ballina Aktualitet Pamjet dramatike, shpërthimi kthen në rrënoja qytetin kinez (VIDEO) (FOTO)

Pamjet dramatike, shpërthimi kthen në rrënoja qytetin kinez (VIDEO) (FOTO)

SHPËRNDAJE

Një qytet i vogël në provincën Xinmin të Kinës, është kthyer në rrënoja pas një shpërthimi të fuqishëm.

Katërmbëdhjetë persona mbetën të vdekur, ndërsa 147 të tjerë u plagosën, në një shpërthim që mendohet se u shkaktua nga disa eksplozivë.

Ndërkaq, pamjet tregojnë se si ndërtesa dhe disa pallate parafabrikate janë shkatërruar thuajse plotësisht, duke e kthyer qytetin në një gërmadhë.

cviy1i6wgaaogpy cviy1i-wcait_lu