Ballina Aktualitet Laçi: Nëse LSDM nxjerr 5 deputetë shqiptarë, kush e ka legjitimitetin e...

Laçi: Nëse LSDM nxjerr 5 deputetë shqiptarë, kush e ka legjitimitetin e votës shqiptare?

SHPËRNDAJE

Gazetari Bekim Laçi thumbon përmes matematikës së tij parashikuese për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që priten të mbahen me 11 dhjetor të këtij viti, transmeton TetovaSot.

“Po supozoj: Nëse LSDM i nxjerrë 5 deputet shqiptarë dhe opozita aktuale shqiptare (pavarësisht cila) 12 ndërsa BDI 15, atëherë kush ka të drejtë të thiret në legjitimitetin e popullit shqiptar. A llogariten shqiptarë këta të LSDM-së?”, shkroi Laçi në llogarinë e tij në Facebook.