Ballina Aktualitet Jankullovska mysafire te Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi në Kërçovë?

Jankullovska mysafire te Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi në Kërçovë?

SHPËRNDAJE

Ish ministrja e punëve të brendshme, Gordana Jankullovska ka qëndruar në Kërçovë, prej ku ka postuar një fotografi dukë ngrënë burek. Fotografia ka hapur dlemën mos ndoshta Jankullovska ka qëndruar në vizitë te partnerët e koalicionit, Ali Ahmeti dhe Musa Xhaferi, për t’i falënderuar që BDI e votoi për Ministre edhe pas vrasjes së Harun Aliut me shokë, por edhe pas rastit Monstra, shkruan Gazeta Lajm. Jankullovka sot e kësaj dite mban post të lartë në VMRO-DPMNE, kure BDI-ja është partneri më besnik i tyre.

Në opinion janë paraqitur informacione se VMRO dhe BDI po ndërtojnë strategji të përbashkët për “armiqësim të koordinuar” para zgjedhjeve. Gazeta Lajm u bën apel shqiptarëve që të qëndrojnë larg këtyre skenarëve eventualë.(lajmpress)