Ballina Bota FOTOT/ “Si minjtë në çark”: Bombat ruse bëjnë shkrumb e hi Aleppon

FOTOT/ “Si minjtë në çark”: Bombat ruse bëjnë shkrumb e hi Aleppon

SHPËRNDAJE

Rusia dhe Siria kanë vijuar sulmet e tyre ajrore në Aleppo duke kthyer në shkrumb e hi qytetin dikur madhështor sirian.

Teksa Observatori Sirian njofton se 2 javët e fundit kanë vdekur të paktën 450 civilë, qeveria siriane premton uljen e sulmeve për t’u lënë mundësi largimi qytetarëve.

Fotot e mëposhtme tregojnë sulmet e dy ditëve të fundit, ku avionët sirianë dhe rusë godasin pa hezituar.

d1-57 d2-55 d3-54 d4-51 d5-47 d6-40 d7-39