Ballina Kryesore Edi Rama ‘trazon’ Vuçiqin dhe Serbinë

Edi Rama ‘trazon’ Vuçiqin dhe Serbinë

SHPËRNDAJE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në forumin e Beogradit sot ka folur edhe për Trepçën. “A po provoni që ta zhvendosni Trepçën në Beograd? Trepça i përket qytetarëve të Kosovës (shqiptarëve dhe serbëve)”, ka thënë Edi Rama shkruan rs.n1info, transmeton zeri.info.

Kryeministri Rama poashtu ka folur edhe për arrestimin e Nehat Thaqit. “Nëse shtetet e rajonit dëshirojnë që të kenë progres së bashku atëherë duhet që të zgjedhin problemet me listat e të kërkuarave para arrestimeve”, ka thënë Rama, transmeton zeri.info.

auto_rama11476350559

Ndërkohë nuk ka vonuar edhe replika e Aleksandër Vuçiqit sa i përket Trepçës.

Ai ka thënë se Prishtina ka bërë veprimin më të gabuar pasi që nuk kanë folur me serbët rreth ligjit dhe i kanë tejkaluar të gjitha procedurat ligjore në adoptimin e këtij ligji. “Ata e kanë bërë për këtë për arsyet e tyre të brendshme politike”, ka thënë Vuçiq.

Loading...