Ballina Planet Aleppo – Historia prekëse që fshihet pas vdekjes së një vajze siriane

Aleppo – Historia prekëse që fshihet pas vdekjes së një vajze siriane

Një tjetër fëmijë është kapur, dhe vrarë në tragjedinë njerëzore të Aleppo-s.

Një vajzë 4-vjeçare vdiq pasi kapi një bombë duke menduar që ishte një lodër.

Eman po dilte jashtë për të mbushur ujë në zonën lindore të Aleppo-s të kontrolluar nga rebelët, kur preku bombën.

Ajo mendoi se ishte top argjendi, thanë familjarët e saj në televizionin ITV.

Ky television të hënën nxorri një video ku tregohej vogëlushja që luftonte për jetën e saj në spital.

Fytyra e saj ishte e mbushur me gjak dhe plot shenja.

Vogëlushja u nda nga jeta ditën e djeshme. Një tjetër vazjë në të njëjtin spital u pa tek vajtonte në dhimbje pasi u plagos nga një sulm ajror.

Emri dhe mosha e saj nuk bëhen të ditur, pasi asnjë nga familjarët nuk e shoqëroi atë.

Doktorët mendojnë se ata u vranë nga i njëjti sulm.