Ballina Sports 100 futbollistët më të mirë në botë, befason Xhaka me renditjen

100 futbollistët më të mirë në botë, befason Xhaka me renditjen

Granit Xhaka e ka marrë një vlerësim të jashtëzaknshëm nga tabloidi britanik, “Daily Mail”. 

Në fakt, futbollisti kosovar i Arsenalit gjendet në pozitën e 57-të, në listën tradicionale të 100 futbollistëve më të mirë në botë, të publikuar nga kjo e përditshmje britanike, raporton Zëri.

Portugezi i Real madridit, Cristiano Ronaldo, gjendet në pozitën e parë, duke e lënë prapa argjentinasin Lionel Messi dhe brazilianin Neymar, të dy të Barcelonës.