Ballina Lions Zbulohen mbetje të qytetërimit të lashtë në Hënë: Gjenden prova të rëndësishme...

Zbulohen mbetje të qytetërimit të lashtë në Hënë: Gjenden prova të rëndësishme të kullës së lartë 60 metra (Video)

Sipërfaqja e Hënës është ende e panjohur dhe kështu çdo ditë paraqiten zbulime të reja. Por kësaj radhe për zbulimin e r,i është përgjegjës një grup përdoruesish të YouTube, që besojnë se në Hënë gjenden rrënoja të qytetërimeve të lashta.

Këto zbulime në bazë të imazheve satelitore që janë në dispozicion në Google Earth, mund t’i kontrolloni edhe ju duke përdorur këtë program pa pagesë. Në kordinat 21 ° 4 ’23 .02 N, 148 ° 39’12.30 “E, mund të shihen disa kulla në Hënë, transmeton Telegrafi.

Por nëse nuk dëshironi të lodhni kokën duke kërkuar këto koordinata, në videon e postuar më poshtë në YouTube, shfaqen kullat e shumëpërfolura që konsiderohen të mos jenë të natyrshme por që janë ndoshta mbetje të qytetërimeve të lashta. /Telegrafi/