Ballina Aktualitet Rajoni Video-Stop/ Ringjallen firmat piramidale në Shqipëri?

Video-Stop/ Ringjallen firmat piramidale në Shqipëri?

SHPËRNDAJE

Pjesa më e madhe e shqiptarëve e ndiejnë ende shijen e hidhur të firmave piramidale. Pavarësisht se kanë kaluar disa vite, në Shqipëri ka institucione financiare që janë të ngjashme. Bëhet fjalë për NOA-n, një rast i denoncuar në emisionin investigativ “Stop” në TV Klan.

untitled

Halim Gjata është ankuar në emisionin “Stop” për një problem me institucionin financiar NOA. Në vitin 2007 ka marrë një kredi prej 9 milionë lekësh. Pasi ka paguar 7 milionë ai është sëmurur dhe nuk mund të punonte.