Ballina Aktualitet Rajoni Si mashtron Erion Veliaj me investimet në rrugë(VIDEO)

Si mashtron Erion Veliaj me investimet në rrugë(VIDEO)

SHPËRNDAJE

Në kronikat televizive të montuara dhe shpërndara dje nga Bashkia Tiranë për mediat, flitej për një investim në periferi të kryeqytetit. Një rrugë që lidhte zonën e Lundrës me Farkën.

Sipas kryebashkiakut Veliaj ky segment rrugor i rikonstruktuar i shërben rreth 3 mijë banorëve. Por nuk është tamam kështu. Pamjet e servirura në media nga zyra e kryebashkiakut nuk e thonë të gjithë të vërtetën.

13415510_10154271085716926_91516824117009500_o

Lapsi.al ka parë nga afër segmentin rrugor të inaguruar, që sipas Veliajt i shërben mbi 3 mijë banorëve, por në fakt rezulton që nuk janë më shumë se 500 metra asfalt.

Rruga e asfaltuar i shërben vetëm banorëve kompleksit rezidencial me vila që gjenden në këtë zonë dhe jo mijëra banorëve siç shprehet kryebashkiaku.

Më poshtë kronika e shpërndarë nga zyra e Veliajt dhe video e siguruar nga Lapsi.al