Ballina Bota “Shkatërrim Rendit të Ri”: Putin dëbon familjen më të pasur në botë!

“Shkatërrim Rendit të Ri”: Putin dëbon familjen më të pasur në botë!

SHPËRNDAJE

Vladimir Putin ka dhënë urdhër që miliarderi Jacob Rothschild dhe familja e tij të mos shkelin kurrë në Rusi, për asnjë arsye, raporton RT.

Nuk dihet arsyeja e këtij urdhëri që ka hyrë tashmë në fuqi.

Siç raporton televizioni rus RT, asnjë person nga familja Rothschild nuk do të lejohet të shkelë në Rusi.

“Kapni për flokësh dhe futuni një shkelm bythëve”, mësohet të ketë thënë Putin në prani të zyrtarëve më të lartë rusë.

Putin thuhet se është shfaqur shumë i nervozuar në takim dhe duke i rënë tavolinës me grusht është betuar se “do ta shkatërrojë Rendin e Ri”.

Familja Rothschild konsiderohet si më e pasura në botë dhe zotëron dhjetra banka të rëndësishme në botë dhe shumë investime shumëmilionëshe.

Loading...