Ballina Lifestyle Shikoni si kërcehen vallet shqiptare në kuzhinën e Rene Rexhepit (VIDEO)

Shikoni si kërcehen vallet shqiptare në kuzhinën e Rene Rexhepit (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Rene Rexhepi kuzhineri i famshëm shqiptar në Danimarkë nuk e harron origjinën e tij shqiptare. Restoranti “Noma” në Kopenhagen është kthyer në aheng, pasi dy nga ndihmësit e tij shqiptarë janë harbuar duke dëgjuar muzikën e mrekullueshme shqiptare dhe pikërisht vallen e Tropojës.

Rene Rexhepi i lindur në 1977 në Kopenhagen, është djali i një emigranti shqiptar nga Maqedonia, ndërsa nënën e ka daneze. Restoranti i tij është shpallur më i miri në Botë, ndersa revista “Times” e shpalli në 2012 si një nga 100 njerëzit më me ndikim në botë.