Ballina Health Receta e gruas nga Bosnja që e shëroi nga kanceri

Receta e gruas nga Bosnja që e shëroi nga kanceri

Një grua nga Bosnja dhe Hercegovina e cila nuk ka dashur  të zbulojë identitetin e saj ka ndarë formulën e fuqishme që ndihmoi atë për të kuruar kancerin.

Formula është e bazuar në mjaltë dhe xhenxhefil dhe kjo e ndihmoi atë të shëroheh në kohë shumë të shkurtër pa asnjë dhimbje.

Kjo grua po vuante nga kanceri i gjëndrave endokrine.Ajo filloi të konsumojë lëngun e kësaj formule  dhe arriti të rikuperohet pa kimioterapi ose kirurgji. Sot ajo është plotësisht e shëndoshë dhe po e shijon jetën, transmeton Klan Kosova.

Përgatitja dhe përdorimi:

 – Merrni dy rrënjë të mëdha xhenxhefili

– Lajini ato mië dhe më pas  prisni në copa të vogla.Ju mund të përdorni edhe mikserin elektronik për këtë.

– Përzieni xhenxhefilin me një kilogram mjaltë shtëpie .- Vendoseni përzierjen në një kavanoz dhe kosnumoni një lugë gjelle 3-4 herë në ditë.

Është e rëndësishme të përdorni një lugë druri,qeramike ose plastike pas lugët metalike janë rreptësisht të ndaluara.

Thuhet se efektet e para pas disa dite  dhe shërimi sipas fjalëve të saj është “një rritje nga vdekja”