Ballina Lifestyle Pesë aktoret turke që kanë “magjepsur” shqiptarët

Pesë aktoret turke që kanë “magjepsur” shqiptarët

SHPËRNDAJE

Ato janë më të bukurat e Turqisë dhe njihen për rolet e tyre të spikatura në telenovela. Ato kanë fituar edhe zemrën e shqiptarëve për bukurinë dhe finesën si dhe thjeshtësinë që paraqesin. Bëhet fjalë për aktoret turke që falë bukurisë së tyre i kanë magjepsur të gjithë. Kemi zgjedhur pesë më të bukurat, por këto nuk janë të vetmet pasi bukuria për cilindo është relative.

berguzar_korel-with-makeup-832x1024

  1. Bergüzar-Korel, aktorja që e arriti famën falë telenovelës së saj ‘’Një mijë e një netë’’ është konsideruar si një nga aktoret më të bukura turke. Ajo edhe në filmin tjetër “Karadai”, ka treguar finesën e saj edhe në vitet prapa.

 

  1. Meryem Uzerli, e njohur për rolin e saj në serialin ‘’Sulejmani i madhërishëm’’ gjithashtu falë tipareve të saj të veçanta në Turqi ( ajo është gjysmë turke e gjysmë gjermane) është një nga më të bukurat në botën e televizionit turk.2
  2. Beren Sat një nga fytyrat më të ëmbla në Turqi, ajo njihet për rolet e saj protagoniste dhe për një aftësi të të aktruari në mënyrë të jashtëzakonshme. E kush nuk e mban mend “Dashuri e Ndaluar”, apo edhe serialin “Fatamgul”.3
  3. Tuba Büyüküstün, është protagonistja e telenovelës ‘’Dashuri dhe Diamante’’. Ajo njihet për bukurinë e saj mjaft natyrale, madje ajo duket po njësoj edhe kur është pa make-up.4
  4. Fahriye Evcen, e cila u shqua për bukurinë dhe talentin e saj në telenovelën “Kurt Seyit ve Şura ” është gjithashtu një nga bukuritë e Turqisë që të lënë pa fjalë. Prej kohësh aktorja është në një marrëdhënie me aktorin mjaft simpatik Burak Özçivit i njohur gjithashtu për rolin e tij në serialin ‘’Sulejmani i madhërishëm’’ si Bali bej.5
Loading...