Ballina Aktualitet LR-PDSH “zbarkon” në Haraçinë, Sela: Kurrë më keq s’ka qenë ky vendbanim...

LR-PDSH “zbarkon” në Haraçinë, Sela: Kurrë më keq s’ka qenë ky vendbanim (VIDEO+FOTO)

SHPËRNDAJE

Lëvizja për Reforma -PDSH mbrëmë ka themeluar shtabin zgjedhor në komunën e Haraçinës.

Kryetari i kësaj partie, Ziadin Sela ka informuar për qëndrimet e LR-PDSH për zhvillimet aktuale, duke theksuar se shqiptarët njëherë e përgjithmoinë duhet ta godasin të keqen që po u ndodhë. Ai tha se partia që drejton ai ka programin më të mirëfilltë për avancimin  e shqiptarëve, duke përfshirë segmente kyçe  dhe duke i dhënë goditje diskriminimit.  Sela ka thënë se Haraçina si një nga paralagjet e Shkupit kurrë nuk ka qenë më keq dhe se është ndër komunat më të diskriminuara në rajonin e Shkupit.

Kryetarë të shtabit u zgjodhën politikologu Driton Nebiu dhe prof. Naser Sinani.(INA)

 
lrpdsh1-640x480

lrpdsh2

lrpdsh5

lrpdsh44