Ballina Bota Kur SHBA përgatitej për Luftën Bërthamore (FOTO)

Kur SHBA përgatitej për Luftën Bërthamore (FOTO)

SHPËRNDAJE

Gjatë Luftës së Ftohtë, njerëzimi ishte në prag të Luftës Bërthamore. SHBA-të dhe Bashkimi Sovjetik kishin nisur një garë të ethshme armatimi.

Tashmë ky kërcënim është zbehur. Megjithatë bazat që do përdoren në rast lufte janë akoma nëpër SHBA.

Këto baza, të mbushura kryesisht me bunkere, tani janë një atraksion turistik-raporton mapo.

EPA sjell këtë koleksion me foto të realizuara në Dakotën e Jugut, Uashington, Nju Meksiko dhe Tenesi.

10330350_829821100429371_7387854509904648293_n 10382744_829821210429360_4190858916335745470_n 10414851_829821040429377_3871724959887467135_n 10985214_829821217096026_2199894801912415339_n 10986992_829821153762699_1027472833535930006_n 11050854_829821243762690_4118770937078163853_n 11169475_829821250429356_7177720235185521389_n 11248797_829821117096036_2248397518200550728_n 11262008_829821067096041_6443861136727588310_n 11403163_829821190429362_412082262621114837_n 11540828_829821027096045_1011910407896214613_n 11659434_829821060429375_680523385041879_n 11665408_829821230429358_9091936361967752577_n 11665703_829821233762691_6199914773160544936_n 11694754_829821037096044_9151499988230420412_n 11694885_829821253762689_219648909434389138_n 11698662_829821050429376_7439454267980834309_n 11700829_829821003762714_5440972395538972154_n 11703075_829821033762711_4470512045288465125_n samantaofficial_25_9_2016_4_39_43_849

Loading...